5 zasad CV dobrego mechanika

Właściwie skonstruawane CV to Twoja wizytówka przed potencjalnym pracodawcą. Nie bagatelizuj procesu jego przygotowania. Skup się jednak na kwestiach najistotniejszych, związanych ze stanowiskiem, na które aplikujesz.

 1. Badź konkretny

  Staraj się umieszczać w Twoim CV tylko te infomacje, które mają związek ze stanowiskiem, na które aplikujesz, oraz mogą wzmocnić Twoją pozycję w oczach pracodawcy. Fakt, że rozdawałeś ulotki nie pomoże Ci w zdobyciu posady mechanika samochodów osobowych.

 2. Dane osobowe

  Staraj się umieszczać w Twoim CV tylko te infomacje, które mają związek ze stanowiskiem, na które aplikujesz, oraz mogą wzmocnić Twoją pozycję w oczach pracodawcy. Konretna data Twoich urodzin czy Twój stan cywilny, nie wniosą niczego do procesu rekrutacji.

 3. Umożliwij skontaktowanie się z Tobą

  Jeżeli chcesz znaleźć pracę, przede wszystkim umożliwij pracodawcy kontakt z Tobą. Podaj aktualny numer telefonu i w miarę mozliwości staraj się go odbierać lub oddzwoń, jezeli nie możesz rozmawiać.

 4. Twoje zainteresowania

  Masz zainteresowania związane z branżą? Lubisz sporty motorowe bądź zajmujesz się hobbistyczną przeróbką aut? Wspomnij o tym, aby pokazać, że motoryzacja jest nie tylko Twoją pracą lecz także pasją.

 5. Szkolenia, certyfikaty

  Brałeś udział w szkoleniach branżowych lub posiadasz certyfikaty związane z motoryzacją? Z pewnością będą ozdobą Twojego CV, nawet jeżeli w 100% nie mają związku ze stanowiskiem, na które aplikujesz.